Hakkımda

Hakkımda 2020-06-04T06:18:43+00:00

HAKKIMDA

1972 Ankara Doğumlu olan İlbilge GENÇ,  1996 yılında master, 2000 yılında doktora yaptı. Aynı yıllarda Ankara Gazi Üniversitesinde öğretim görevliliği yaptığı süreçte fizik dersleri aldı. Kuantum fiziğinin özünü ve felsefesinin insan zihni ile bağlantısını o yıllarda keşfetti. Çalışmalarını derinleştirebilmek adına üniversiteden ayrılıp kendi işini kurdu. İnsan zihninin gücünün varlığının fizik yasaları ile desteklenebildiğine dair verdiği eğitimlerde o yıllarda olumlu geri bildirimler almaya başladı. Zihnin niyete yönlendirilmesi, algının ve bilincin değişmesi, zihnin yeniden yapılanması, beyin hücrelerinin yeni bilgilerle oluşturulması sürecinde nefes yöntemlerinin kuantum ile ilişkisini eğitimleri yoluyla insanlara aktardı. Fizik kanunlarının nefesle de uyumunu beynin sol ve sağ yarım küreleri arasında hücresel yollar oluşturulması konusunda çalışmalar yaptı. Holoterapik ve transformal nefes ekollerini kişinin zihin durumuna  göre uygulamaktadır. Bu çalışmaları insan zihninin sınırsızlığı dolayısıyla halen devam etmektedir.

 

Ayrıca, nefesle, stres yönetimi, bilinçaltı kayıtları, korku odaklı sağlık sıkıntıları, algı bozuklukları, kronik yorgunluk, uykusuzluk, enerji eksikliği, gebelik süreci, kolay doğum yöntemi, hücre hafızasına yerleşmiş bir takım rahatsızlıkların çözümünde çalışmaları devam etmektedir.

 

Yıllar içindeki bu çalışmalarını makalelerinde, araştırmalarında ve kitaplarında topladı.

 

Bilgelik Akademisi Kurucusu, Nefes eğitmeni, nefes koçu ve terapisti, eft, nlp eğitmeni olan İlbilge Genç  ICF Coaching eğitmenidir. Eğitimlerini bireysel ve kurumsal olarak vermektedir. Halen kurucularından olduğu KABİDER (Kadın Biliçlendirme Derneğinde) de Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

 

EĞİTİMLER

Doğru Nefes Eğitimi

Zihin Dönüşümü

Bilinçli Yaratım Eğitimi

Evren Yasaları ile işbirliği

Mucize Nefes Eğitimi

Zihin Gücünü Keşfetmek

Üst bilinçle İşbirliği ile Yaratıcı Yazma

 

İletişim: Bestekkar caddesi 33/5 kavaklıdere/ ANKARA

 bilgelikakademisibilgelikakademisi@gmail.com